چرا  شیر را منبع موثر کلسیم معرفی می کنند؟

چرا  شیر را منبع موثر کلسیم معرفی می کنند؟

امروزه با توجه به گستردگی اطلاعات در خصوص جدول ترکیبات مواد غذایی و دسترسی آسان به آن ، بسیاری از افراد می توانند متوجه این اصل شوند که هر یک از مواد غذایی چه خواصی دارد و کدام یک از المان ها ، ویتامین ها و املاح به مقدار بیشتر در کدام مواد غذایی و خوراکی وجود دارد.

در این ویس به تمامی سوالات شما پاسخ داده می شود.

با توجه به اطلاعاتی که از جدول ترکیبات غذایی می توان به دست آورد، برخی از مواد غذایی مثل خانواده کلم ها،بادام، پودر سنجد، تخم شربتی و بسیاری از مواد غذایی دیگر شاید میزان کلسیمی برابر یا حتی بیشتر از شیر و خانواده لبنیات  را داشته باشند، اما جایی که بحث از استحکام استخوان ها و دندان ها به میان می آید و در مقوله ای که بحث کلسیم بسیار حاذق اهمیت است، نامی از این مواد برده نمی شود و تنها شیر و خانواده لبنیات هستند که پرچم دار، این موضوع می باشند. در این مقاله مریم یزدان پناهی متخصص تغذیه در مایار کلینیک در خصوص علت مهم بودن مصرف هر یک از مواد غذایی فوق توضیحات مختصری خواهند داد.

منبع کلسیم در بدن

چرا قهرمان این داستان همیشه شیر است؟

از مریم یزدان پناهی متخصص تغذیه در مایار کلینیک می پرسند که چرا شیر همیشه قهرمان است .

در بحث تغذیه مقوله ای به نام Bioavailability یا زیست دسترسی، بیان می شود که بسیار مهم است واگر به این زیست دسترسی توجه نشود، انتخاب های اشتباه غذایی برای افراد رقم خواهد خورد.

 

 مریم یزدان پناهی متخصص تغذیه مایار کلینیک بیان می کنند که امروزه با توجه به گستردگی اطلاعات در خصوص جدول ترکیبات مواد غذایی و دسترسی آسان به آن ، بسیاری از افراد می توانند متوجه این اصل شوند که هر یک از مواد غذایی چه خواصی دارد و کدام یک از المان ها ، ویتامین ها و املاح به مقدار بیشتر در کدام مواد غذایی و خوراکی وجود دارد. همواره پرسش های تغذیه ای خود را با متخصص تغذیه مایار کلینیک در میان گذاشته و از مشاوره های آنلاین و حضوری بهره ببرید.
شماره مشاوره : 09903435534
اینستاگرام مایار کلینیک

زیست دسترسی یعنی چه ؟

زیست دسترسی در واقع میزان دسترسی سلول های بدن به آن المان ، ویتامین یا املاح است. بدین صورت که اگر فرضا یک ماده غذایی منبع غنی از آهن باشد، این به خودی خود، کفایت نخواهد کرد و زمانی ارزش مند خواهد بود که آن مقدار از آهن بتواند در دسترس سلول های بدن ما قرار گیرد و سلول ها بتوانند از آن مقدار آهن بهره مند شوند. به این اصطلاح زیست دسترسی اطلاق می شود.

این سوالات بسیار مهم است که قطع به یقین برای داشتن یک زندگی و برنامه غذایی و تغذیه سالم حتما به آن باید رسیدگی کرده و در خصوص آن اطلاعات لازم را کسب کرد.

همواره پرسش های تغذیه ای خود را با متخصص تغذیه مایار کلینیک در میان گذاشته و از مشاوره های آنلاین و حضوری بهره ببرید.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 18 =

Call Now Button