کرونا و اضافه وزن

کرونا و اضافه وزن

مدتی است که به دلیل شیوع بیماری کرونا، خارج شدن از منزل برای هر نوع فعالیتی مشکل است و باشگاه ها و مراکز تفریحی و ورزشی نیز تعطیل هستند. این سبب شده است که بسیاری از افراد از سبک زندگی سالم خود یعنی ورزش های روزانه به دور باشند.
مریم یزدان پناهی مشاور تغذیه مایار کلینیک در خصوص تاثیر کرونا بر اضافه وزن در ادامه توضیح خواهند داد.

کرونا و اضافه وزن

به دلیل شیوع بیماری کرونا و حفظ فاصله گذاری اجتماعی این روز ها افراد باید در خانه بمانند که بتوان این بیماری را از جامعه دور کرد و از بین برد. با اینکه ماندن در خانه دارای مزایایی است ولی مشکلاتی را برای افراد ایجاد کرده است.
بسیاری از اعضای خانواده برای پر کردن اوقات فراغت خود، روی به خوردن خوراکی هایی که اصلا توصیه نمی شود، آورده اند و یا خوراکی هایی را مصرف می کنند که، متخصص تغذیه همیشه مصرف مقادیر بسیاری کمی از این مواد غذایی را توصیه می کرده است.
ولی امروزه با این شرایط پیش آمده مشاهده می شود که اکثر افراد، در کنار دیدن فیلم، بازی و حتی خواندن کتاب، شروع به مصرف انواع اسنک ها کرده اند.
همچنین بسیاری از افراد در این روز ها اقداماتی مانند درست کردن انواع غذا ها، شیرینی جات و کیک ها را آغاز کرده اند. این نوع از فعالیت ها به خودی خود هیچ ایرادی ندارد.

کرونا و اضافه وزن
پاما باید این را بدانند که تهیه کیک و شیرینی در منزل به معنی نداشتن کالری نیست. این مواد خوراکی نیز دارای کالری هستند.

  • زمانی که افراد به طور مداوم در حال تهیه ، پخت و مصرف این نوع از مواد خوراکی هستند، عملا کالری بیش از حد نیاز را دریافت می کنند.
  • از طرفی به دلیل بسته شدن اماکن ورزشی، باشگاه ها و حتی پارک ها، افراد نمی توانند از منزل خارج شده و فعالیت های بدنی انجام دهند.
  • با این توصیفات تمامی اقداماتی که در این دوران در حال انجام است، دقیقا بر خلاف اصول اولیه سلامت و تغذیه می باشد.
  • یعنی خروجی بدن که همان فعالیت های بدنی است، به دلیل عدم فعالیت به شدت کاهش پیدا کرده است ولی ورودی به ویژه به صورت غذاهایی که توصیه نمی شود، در حال افزایش است.

مدتی است که به دلیل شیوع بیماری کرونا، خارج شدن از منزل برای هر نوع فعالیتی مشکل است و باشگاه ها و مراکز تفریحی و ورزشی نیز تعطیل هستند. این سبب شده است که بسیاری از افراد از سبک زندگی سالم خود یعنی ورزش های روزانه به دور باشند. مریم یزدان پناهی متخصص تغذیه در مایار کلینیک ، همواره پرسش های تغذیه ای را می توانید میان گذاشته و از مشاوره های آنلاین و حضوری بهره ببرید.
شماره مشاوره : 09903435534
اینستاگرام مایار کلینیک

  • این موارد می تواند زنگ خطری برای افراد باشد. به همین دلیل متخصص تغذیه مایار کلینیک از افراد می خواهد که به نکات تغذیه ای توجه نمایند و مراقب میزان کالری دریافتی خود باشند.
  • در این روزها افراد زیادی از روند افزایش وزن خود ناراضی هستند که این صرفا به دلیل تغییر سبک زندگی می باشد.
  • پس برای بهبود سبک زندگی و دوری از این اختلالاتی که امروزه پیش آمده است، بهتر است با متخصص تغذیه مشاوره نمایید.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

Call Now Button